Klubokawiarnia z antykwariatem NIEBOSTAN, Łódź

ul. Piotrkowska 17, 94-406 Łódź
kom. 510 022 458
kom. 602 598 067
agataniewola@gmail.com,
stanczyk.stanczyk@gmail.com
www.facebook.com/niebostan

Klubokawiarnia z antykwariatem Niebostan działa w podwórku przy Piotrkowskiej 17 od marca 2013 roku. Zajęła lokal po kultowym klubie Jazzga – dziś znów te miejsce tętni życiem i to od południa do późnej nocy.

Niebostan założyła para – Agata Niewola i Maciek Stańczyk. Połączyła ich miłość do książek: – Statystyki dotyczące czytelnictwa w Polsce są alarmujące, jednak myślę, że wciąż sporo młodych ludzi sięga po dobrą literaturę. Widać to po tłumach, które przychodzą na spotkania z autorami – mówi Maciek.

Skąd pomysł na nazwę? – Mamy taki slogan „Procenty, litery, dźwięki” i „Niebostan” odzwierciedla ten stan, w który wpada się przy odpowiedniej dawce tych trzech elementów – tłumaczą właściciele.

Klub powstał, bo Agata z Maćkiem wygrali przetarg organizowany przez Urząd Miasta Łodzi na tzw. lokale dla kreatywnych – dzięki temu, że prowadzą działalność rozrywkowo-artystyczną mogą liczyć na preferencyjny czynsz. – Nie wahaliśmy się ani chwili, miejsce po Jazzdze jest rozpoznawalne, poza tym chcieliśmy kontynuować imprezowo-kulturalną tradycję tego miejsca – tłumaczy Maciek.

Można tu napić się kawy, piwa z Radomia (rodzinnego miasta Agaty), mocnego alkoholu, a także zjeść wegańskie i wegatariańskie przekąski, a od niedawna także domowe ciasta, które pieką przyjaciele Niebostanu. Bo, jak podkreślają właściciele klubokawiarni: Niebostan to nie miejsce, to ludzie. Spotykają się tu łódzcy aktywiści, artyści, ludzie związani z branżą promocji i reklamy. Organizowane tu są spotkania – m.in. popularne prelekcje o social-media.

 

[mapsmarker marker="1498"]

 

__________________________________________________
NAPISZ DO NAS

Imię i nazwisko*

Adres email*

Numer telefonu

Temat

Treść wiadomości*

captcha

Przepisz treść obrazka*

Dodaj komentarz